09 10 2011

Antalya Altın Portakal Film Festivali 2011 Ulusal Yarışma Filmle

Antalya Altın Portakal Film Festivali 2011 Ulusal Yarışma Filmleri

 

Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm

 

Yönetmen : Serdar Akar
Oyuncular : Erdal Beşikcioğlu, Fatih Artman, İnanç Konukçu, Berkan Şal, Tardu Flordun Cansu Dere, Canan Ergüder, Hakan Boyav, Hazal Kaya, Ayda Aksel, Rıza Kocaoğlu, Ege Aydan, Seda Bakan, Hakan Hatipoğlu, Berke Üzrek, Tolga Tekin, Nihat İleri, Eray Eserol, Ali İpin, Zühtü Erkan, Nuri Gökaşan, Serhat Nalbantoğlu, İlhan Kantarcı

2011 Türkiye 108'

 

Özet : Yapılan bir ihbar üzerine Gençlik Parkı’na giden cinayet büro ekipleri, gömülü bir tabut bulurlar. Tabutun içinde yaşlı bir kadın vardır. Yapılan ilk incelemede kadının canlı canlı gömüldüğü ortaya çıkar. Hayata karşı işlenen suçlar uzmanı Behzat Ç. ilk defa böyle bir cinayetle karşılaşmaktadır.
Yaşlı kadının neden bu biçimde öldürülmüş olabileceğine ilk başta bir anlam verilemez. Yaşlı kadın emekli bir polisin annesidir. Behzat Ç. emekli polisi araştırmaya başladıkça bir takım engellemelerle karşılaşır. Emekli polis, teşkilat içinde Avarel Memduh olarak bilinmektedir, suçu üstlenen kişi ise kendisine Red Kit demektedir.
Behzat Ç. Harun, Hayalet ve Akbaba’dan oluşan ekibiyle Ankara’yı didik didik ederek Red Kit’in suç ortakları olan Gorbaçov Hasan ve Pembo’ya ulaşmaya çalışır. Olay Yeri İnceleme Şubesi’nin genç komiserlerden Songül de bu olayda onlara yardımcı olmaktadır.
Bu esnada şüpheli tavırlarıyla dikkat çeken bir görgü tanığına ulaşırlar. İsmi Süleyman olduğu halde kendisini Ahmet olarak tanıtmaktadır. Kendini Ahmet sanan Süleyman’ın çelişkili ifadeleriyle iş iyice içinden çıkılmaz bir hal alır.
Behzat Ç. araştırmalarını derinleştirdikçe emniyet içinde yasa dışı yollarla faaliyet gösteren bir örgütün varlığına ulaşır. Bu örgüt 90’lı yıllarda pek çok yargısız infaz yapmıştır. O zaman alt kademelerde görev yapan bu örgüt elemanları şimdi üst mevkilere gelmiştir. Dolayısıyla bu olayın ortaya çıkmasını istememektedirler. Behzat Ç. bir yandan gizemli ve zeki bir katil olan Red Kit’e ulaşmaya çalışır, diğer yandan ise bu olayların açığa çıkmasını istemeyen gizli örgütten kendisini ve ekibini korumaya çalışmaktaddır.

 

Can

 

Yönetmen : Raşit Çelikezer
Oyuncular : Serdar Orçin, Selen Uçer, Yusuf Berkan Demirbağ, Erkan Avcı, İdil Yener, Sait Genay, Serhat Nalbantoğlu

2011 Türkiye 105'

 

Özet : Ayşe ve Cemal birbirlerini çok sevmiş ve evleneli daha birkaç yıl olmuştur. Kaçarak geldikleri Büyükşehir’de Cemal orta ölçekli bir fabrikada vasıflı işçidir. Geçinebiliyor ve mutlu mesut yaşıyorlardır. Tek eksikleri bir ‘çocuk’ tur. Normal yollardan çocuk sahibi olamayınca Cemal’in zoruyla illegal yollara başvururlar. Ancak bu kararları onların yuvasını dağıtacaktır. 

Başından beri tepkili olan Ayşe, çocuğa hiçbir zaman kendisininmiş gibi bakamaz. Cemal ise Ayşe’ye durumu kabul ettirmek için çok çaba gösterir. Ayşe yine de duruma alışamayacaktır. Çocuk bir yaşına gelene kadar durum böyle devam eder. Ve Cemal daha fazla dayanamaz. Evi terk eder. Ayşe çocukla bir başına kalır.
Sonraki günlerde Ayşe için her gün bir diğer günün tekrarı gibidir. Çocuğuna ‘Can’ adını vermiştir ama yeterince annelik yapamıyordur. Ondan kurtulmak için her yolu deneyecek ama bir türlü başaramayacaktır. Günün birinde karşısına seveceği bir adam çıkar. Ve Ayşe yüzleşmek için kağıt üstünde hala evli göründüğü Cemal'in karşısına çıkar. Cemal'in ise artık bambaşka bir hayatı vardır. Durumu kabullenmek onun için oldukça zordur.

 

Canavarlar Sofrası

 

Yönetmen : Ramin Matin
Oyuncular : İbrahim Selim, Pınar Töre, Tuğrul Tülek, Gizem Erdem

2011 Türkiye 85'

 

Özet : Herhangi bir akşam, herhangi bir mekan, herhangi genç bir evli çift. Her şey çok normal başlar, çiftimiz J ve M akşam yemeğinde başka bir çifti ağırlayacaklardır. K ve D. misafirler gelir, hediye verilir, salona oturulur ve sohbet başlar - ondan bundan konuşurlar. Ancak yavaş yavaş farkederiz ki, karakterlerin yaşadığı bu evrende çok tuhaf öğeler vardır: sanatla ilgili her şey yasaklanmıştır, kibir ve nefret dolu sözler normal kabul edilmektedir ve kapı komşularının polisler tarafından aniden öldürülmesi hiç kimseyi şaşırtmaz.
Yemeğe oturulur ve psikolojik gerginlik artmaya başlar; anlarız ki bu dört insan arasında ne dostluk ne de sevgi vardır. Sanki her duygu, söz ve davranış yüzeyseldir, önemli olan sadece iki şey vardır: haz ve tüketim.
Ama belki, bu akşam bu korkunç evde, bazı şeyler derinden sarsılacaktır; çünkü J masadaki diğer herkesi ilgilendiren şok edici bir sır saklamaktadır…

 

Fedakar

 

Yönetmen : Hüseyin Eleman
Oyuncular : Yerkan Kahraman, Sedanur Bayhan, Çetin Yeltekin,

2011 Türkiye 94'

 

Özet : İyi bir gazeteci olmasına rağmen, aksi ve başına buyruk tavırları nedeniyle; üçüncü sınıf bir ajansta, güç bela iş bulan Murat Eğilmez, Suriye deki olayları haber yapmak için bölgeye gönderilir. Bu isteksiz gelişle birlikte aksilikler peşini bırakmaz. Tesadüfi bir şekilde, Suriye de yaşayan Türkmenlerden; Emin ve engelli kızı Zeynep ile yolları kesişir.
Emin; yıllardır, bir zamanlar yaşıtları gibi normal olan, geçirdiği ateşli hastalık sonucu bedensel ve zihinsel engelli olan SSPE hastası kızı Zeynep’i, tedavi ettirmek için uğraşmaktadır. Son umutları; Türkiye deki bir hastanede gerçekleşecek ameliyat ve tedavi sürecidir. Bir yıldır bu randevunun gününü beklemektedirler ve artık altı gün kalmıştır randevuya. Bu yeni tanıştığı, küçük dünyasında mutlu olan iki kişilik ailenin dramı bile, pek etkilemez onu. Ta ki; Emin’in, Esat’ın askerleri tarafından öldürülüp, son sözlerinde Murat’a, kızını randevuya yetiştirmesi için yalvarmasına kadar. Bu kimsesi olmayan et yığını kızla kalakalmıştır Murat. Üstelik olaylar iyice kızışmış ve sınır kapıları geçici bir süre kapatılmıştır. Randevuya 4 gün kalmıştır. Zor bir karar verir. Normal şekilde gidemiyorsa; kaçak olarak girecektir kendi ülkesine. Üstelik yanında engelli bir, Suriyeli kız çocuğu ile… Ve böylece; dört gün sürecek zorlu bir yol öyküsü başlar. Bu yolculuk boyunca, bir yandan Zeynep’i sevmeye başlayan Murat; bir yandan da, kendi iç dünyası ile hesaplaşmaktadır. Bu umursamaz, kimseyi sevmez adam; geçmişinin acı izlerini, Güneydoğunun geçit vermeyen dağlarına serperek, değişimini ve çözülümünü tamamlar. Sonuçta; karşılıksız yapılan her iyiliği; enayilik olarak gören, Fedakarlığı; ““Feda” edilen şeylerin karşılığında “Kar” ediliyorsa, ”Fedakarlıktır” olarak tanımlayan bu adam, “Feda” ettiği onca şeyin karşılığında; ilk kez tattığı güzel duyguları “Kar” edebilmiştir…
Film boyunca hiç “Kadın” sesi duyulmaması ile “Doğunun Suskun Kadınlarına” dikkat çekilmeye çalışılmıştır.
 

Geriye Kalan

 

Yönetmen : Çiğdem Vitrinel
Oyuncular : Devin Özgür Çınar, Şebnem Hassanisoughi, Erkan Bektaş, Burak Tamdoğan, Birsen Dürülü, Ulaş Kurt, Nisan Özcan

2011 Türkiye 97'

 

Özet : 7 yıldır evli olan Sevda'nın güzel ve düzenli dünyası kocası Cezmi'nin kendisini aynı hastanede çalışan Zühal'le aldattığını fark etmesiyle sarsılır. Cezmi'yle olan evliliği Sevda'nın hayattaki en büyük başarısıdır. Cezmi onun koruyucusu, güvencesi, sosyal ve duygusal sığınağıdır. Yalnız kalmaktan, küçük kızını babasız büyütmekten, evini ve gelecek hayallerini kaybetmekten korkar. "Öteki kadın" Zuhal ise birkaç yıl önce kocasından ayrılmış, 10 yaşında hasta bir oğlan çocuğuyla yalnız kalmıştır. Bütün yalnız kadınlar gibi yetersiz bir zaman ve enerjiyi çok fazla şey arasında paylaştırmaya, ayakta durmaya çalışır. Cezmi, Zühal'in endişeli ve yorgun hayatına beklenmedik bir heyecan, özlediği bir cinsellik ve erkeklerin sağlayabildiği türden bir güvenlik duygusu getirir. Sevda annesinin de öğüdüyle, Cezmi'ye hiçbir şey sezdirmeden evindeki saat gibi düzeni sürdürmeye devam ederken, aynı ev kadını titizliğiyle Zühal'in peşine takılır. Evine bile girmeyi başararak onun günlük alışkanlıklarını, düzenini, saatlerini öğrenir. Her geçen gün Cezmi'nin kendisini bu ilişkiye biraz daha kaptırışını izler. Zuhal'in eski kocası Mustafa'nın, karısını yeniden kazanmak için geri dönüşüyle üçlü arasındaki nazik denge tamamen alt üst olacak ve şiddet yüklü bir sona sürükleneceklerdir.

 

Güzel Günler Göreceğiz

 

Yönetmen : Hasan Tolga Pulat
Oyuncular : Uğur Polat, Nesrin Cavadzade, Buğra Gülsoy, Feride Çetin, Barış Atay, Cengiz Sezici, Bedia Ener, Zeynep Kaçar

2011 Türkiye 112'

 

Özet : “Güzel Günler Göreceğiz” bir gün içerisinde İstanbul’da geçer. Beş farklı karakterin günlük hayatta kesişen yolları ve farkında olmadan birbirlerinin hayatına müdahalelerini anlatır. Film, doğrusal olmayan kurgusu ile bütün hikayeleri iç içe geçirerek anlatır. Bir günlük zaman dilimi; geriye, şimdiye ve ileriye atlanarak ilerler.

CUMALİ
Cumali henüz 18 yaşındayken kız kardeşini, kaçtığı İstanbul’da namus ve töre gereği öldürür. İşlediği cinayet yüzünden 14 yıl hapis cezasına çarptırılır. İstanbul’da bir cezaevine konur. Yattığı cezaevinden 12 yıl sonra iyi halden 2 yıl erken tahliye edilir. Devletin kendisini affetmesine rağmen Cumali içindeki pişmanlıktan kurtulamamıştır. Kendisini töre denen şeyin bir parçası olduğu için affedememektedir. Tek isteği kardeşinin İstanbul’da gömüldüğü yeri öğrenip ondan af dilemektir. Gün içinde hapisteyken sürekli mektuplaştığı, çocukluk aşkı Mediha ile buluşacaktır. Bu aşk gelecekle ilgili planlarını değiştirecektir.

ALİ
Ali lisanslı, profesyonel bir boksörken; katıldığı yasa dışı sokak dövüşlerinden dolayı lisansını kaybetmiştir. Bu yüzden antrenörü olan babası ile de arası açılmıştır. Sanayide bir araba tamircisi olarak Recep ustanın yanında çalışmaktadır. Recep ustanın yardımı ile bir dikim evinde çalışan sevdiği kadın Figen ile yurt dışına kaçacaklardır. Yeni bir hayat ve yeni bir başlangıç için planlar yapmaktadır. Ama onları kaçıracak kaçakçılar bu son günde fiyatı arttırırlar. Ali bunu Figen’e söyleyemez. Günün sonuna kadar yeterli parayı bulmak zorundadır.

FİGEN
Asıl adı Mediha’dır. İstanbul’un varoş mahallelerinden birinde bir dikim evinde çalışmaktadır. İstanbul’da ki adı Figen’dir. Köyündeyken tecavüze uğramış ve bu yüzden yine kendisi suçlanmıştır. Figen, öldürüleceğini anlayınca kaçarak İstanbul’a yerleşmiştir. Kendisini seven Ali ile günün sonunda yurt dışına kaçacaklardır. Ama o çocukluk aşkı Cumali’yi sevmektedir. Cumali’nin erken tahliye edildiğini öğrenmesi ve gün içinde onunla buluşması kararlarını etkileyecektir. Kendisine saplantılı bir şekilde aşık olan İzzet de Figen’in yanına gelince Figen kendisini içinden çıkılmaz bir üçgen’in ortasında bulur…

İZZET
Göçmen bürosu baş komiseridir. Sürekli kavga ettiği karısından, çocuklarına babalık yapma sorumluluğundan bıkmıştır... Karakolda tanıştığı ve sonrasında yardım ettiği Figen’e aşıktır. Onunla her şeyi geride bırakarak kaçma planları yapmaktadır. Ama aşkına karşılık bulamaz.

ANNA
Ülkesinden kilometrelerce uzakta bir iş hayali ve huzur için geldiği Türkiye’de kendini bir anda fuhuş sektörü içinde bulmuştur. Bozukta olsa Türkçe konuşabilmektedir. İstanbul’un arka sokaklarında kendisine tutulan eski bir evde yaşamaktadır. Patronundan gizlice biriktirdiği paralarıyla yurtdışına, sevgilisine kaçmayı planlamaktadır. Gün içinde patronunun orta doğudan getirdiği on yaşındaki Azraf isimli çocuğa bakıcılık yapmak zorunda kalır. Kaçacağı bu son gün Azraf’ın hayatına girmesiyle Anna zor bir karar vermek zorunda kalır…

 

Hangi Film

 

Yönetmen : Egemen Sancak
Oyuncular : Yusuf Sınav, Hamdi Alp, Ercan Tulunay, Egemen Sancak, Hakan Duran, Tuğçe Tanıl, Emre Ozan, Ceylan Dizdar

2011 Türkiye 88'

 

Özet : Efe, Ömer, Engin ve Apo konservatuar tiyatro bölümü 3. sınıfta okuyan, gelecekte ne yapacakları nasıl para kazanacakları ile ilgili kaygıları olan gençlerdir. Hayatlarını film karakterleri gibi yaşmakta, onlara özenmektedirler. Bu yüzden günlük dertlerinden uzaklaştıkları tek an,”Hangi Film?”oynadıkları zamandır.

Efe eski bir holigandır. Babası polistir ve ailesiyle hiç anlaşamaz. Aynı okuldan Ceren’le birliktedir. Nişanlılardır. Ama Efe’nin korkuları vardır. Ceren’in ailesi daha varlıklı ve entelektüel bir ailedir. Efe için evlenmek yepyeni bir hayata başlamak gibidir.

Ömer, herkese ağabeyinin Amerika’da olduğu yalanını söylemektedir. Aslında ağabeyi eşcinsel olduğu için evi terk etmiştir. Ömer, bu durumdan sonra homofobik bir adam olmuştur. Oldukça tutucu bir ailesi vardır. Ömer ailesi ve yaşadığı hayat arasında sıkışıp kalmış biridir.

Engin, kadınlarla hiç konuşamayan ama onları yatağa atmaya çalışan biridir. Ailesi Engin’in üzerinde çok baskı kurmaktadır. Bu yüzden hayatı boyunca başka hiçbir kadınla ilişkiye giremez. Güç, zenginlik ve şöhretten hoşlanan biridir.

Apo, bir depremzededir. Göçük altında 27 saat kalmış, babasını ve dedesini orada kaybetmiştir. Sadece, aylık aldığı depremzede bursuyla yaşmaktadır.
Okulun finallerden önce partisine giderler. Alt sınıflarından olan, tuhaf bir çocuk diye nitelendirdikleri Onur’la karşılaşırlar ve beraber ot içerler. Daha sonra Onur onları evine davet eder ve gitmeye karar verirler.

Eğlenmek için gittikleri o evde, her şey geri dönülmez bir yol alacaktır.

 

Hicaz

 

Yönetmen : Erdal Rahmi Hanay
Oyuncular : Nilüfer Saltık, Memet Işık, Clarisse Gorokhoff, Hakan Bozkan, Erol Özdek, Yıldız Bektaş, Tuncay Gençkalan, Ayhan Civan, Aylin Yardımcı, Ali Obalı, İdil Duru Gök

2011 Türkiye 110'

 

Özet : Hicaz; engel, bariyer anlamına gelmektedir.
Hicaz, Sabâ, Nihavend adları ile hazırlanan makam üçlemesinin ilk filmi olan Hicaz; ruhu ya da bedenleri bazı hastalıklara yakalanmış birçok karakter üzerine kuruldu… Bu hastalıklar modern çağın hastalıkları kadar yeni ve insanlık tarihi kadar eskidir. Yalnızlık, çaresizlik, hoşnutsuzluk ve en önemlisi de iletişimsizlik gibi…
Beş farklı hikâyeden oluşan filmde her hikâye kendi ekseninde başka bir mücadeleyi yansıtmaktadır ve her karakter yaşadığımız dünyadaki gibi farkında olarak ya da olmayarak birbirlerine dokunmaktadırlar.

 

Lüks Otel

 

Yönetmen : Kenan Korkmaz
Oyuncular : Necip Memili, Ali Düşenkalkar, Savaş Özdemir, Melih Düzenli, Seher Devrim Yakut, Ceren Altundaşar, Müslüm Köse, Mustafa Dağlı, Şendal Yıldız, Bekir Demirtaş

2011 Türkiye 82'

 

Özet : Lüks Otel, aynı otelde dört çıkışsızlık öyküsünü birleştiriyor. Terör örgütünü geride bırakıp yeni bir hayatın peşine düşen Mehdi, Taliban'dan kaçan Afgan bir aile, hayallerindeki İstanbul’da hayatlarını diledikleri gibi yaşamayı umut eden genç bir gey çift ve adeta kapana kısılmış uyuşturucu bağımlısı bir genç kız... Başta onlar için umudun getirdiği bir durak olan bu “Lüks Otel”, zaman içinde sıkışıp kaldıkları bir araf haline gelir...Ne kadar kaçarlarsa kaçsınlar öteki olmaktan aslında belki de hiç kurtulamayacaklardır. Yine de sessizdirler, çok nadir duyarız konuştuklarını veya tepki verdiklerini...Bir bitkinlik vardır üstlerinde ama belli ki çığlık çığlığa yardım çağırmaktadırlar. Yine de seslerini duyabilmek için belki de öncelikle bizim bir öngörüye ihtiyacımız vardır.

 

Nar

 

Yönetmen : Ümit Ünal
Oyuncular : Serra Yılmaz, İrem Altuğ, Erdem Akakçe, İdil Fırat, Şükran Ovalı

2011 Türkiye 84'

 

Özet : Hepimiz nar taneleri gibi birbirinden ayrıyız: Hem çok benzeriz, hem de çok farklıyız. Ama açılmamış bir bütün nar gibiyiz aynı zamanda. Bizi bir arada tutan kabuk; birbirimize duyduğumuz inançtır. Peki ya o kabuk çatlarsa... Ya birbirimize duyduğumuz güven dahil inandığımız her şeyden kuşkuya düşersek... Ya adalet duygumuz kaybolursa... Ya, her insan kendi adaletini aramaya başlarsa...
Çatlayan bir nar gibi taneler her yere yayılmaz mı? Nar; bir kadının kendi adaletini aramasıyla başlayan bir öykü...

Nar; apayrı şeylere inanan dört kişiyi bir evin içinde, yarım gün gibi kısa bir sürede adalet konusunda, kendilerine yarattıkları inanç dünyaları konusunda ciddi bir sorguya tabi tutuyor.

 

Ön Görüye Ağıt

 

Yönetmen : Savaş Baykal
Oyuncular : Okan Koç, Rekin Teksoy, Zahit Atam, Savaş Baykal

2011 Türkiye 80'

 

Özet : Çevresindeki gerçekliği sorgulamaya çalışan bir sinema tutkunu; kamerasını gözü gibi kullanarak yaşadığı alanın ahlakı, kuralları ve kuralsızlığını irdelerken toplumsal şizofreninin katmanlarıyla karşılaşır. Gizlediği kamerası ile kendisini kuşatan yakıcı anlatımlara tanıklık eder. Kayıt halindeki kamerası (gözleri) mahallesindeki çocuklarca çalınır: Yetişkin olduğunda öldürmekten çekinmeyen genç kuşağın çocuk halleri Adaletin, Sosyal Kurumların çoğu yerdeki işlevsizliğini gösteren film yıllar öncesinde söylenmiş bir kaç cümleyi haklı çıkarır.
"Ön Görüye Ağıt" Sahici Sinemanın Manifestosudur.

 

Yürüyüş

 

Yönetmen : Shiar Abdi
Oyuncular : Selamo, (Abdülselam Kilgi) Abdullah Ado, Nujiyan Kilgi, Tülay Musiki, Felemez Tokay, Rugeş Kırıcı

2011 Türkiye,Almanya 90'

 

Özet : Film Türkiye’yi kasıp kavuran 12 Eylül darbesinden önce ve sonrasının yansımalarının yaşandığı Mardin’in Nusaybin ilçesinde geçer.
Hikaye darbe günlerine Xelilo adlı bır deli ve onun çevresindeki bir grup çocuğun dünyasından devam eder. Xelilo’nun kendi dünyası Cengo adlı çocuk tarafından keşfedilir ve olaylar bunun etrafında gelişir.
Xelilo toplumun ona verdiği kimliği kabul etmez ve sessiz protestosuyla bir kimlik mücadelesi verir.

 

Zenne

 

Yönetmen : M. Caner Alper , Mehmet Binay
Oyuncular : Kerem Can, Erkan Avcı, Giovanni Arvaneh, Rüçhan Çalışkur, Tilbe Saran, Ünal Silver, Esme Madra, Jale Arıkan, Tolga Tekin, Hülya Duyar, Erdal Yıldız, Mehmet Bozdoğan, Yvonne Rosenbaum

2011 Türkiye 101'

 

Özet : İstanbul'a fotoğraf çekimleri yapmak üzere gelmiş Alman fotoğrafçı Daniel Bert, bir gece kulübünde Zennelik yapan Can ve Doğulu muhafazakar bir aileden gelen Ahmet ile tanışır. Abartılı ve antipatik kıyafetler içindeki Can, kaba, endişe ve gizlerle dolu Ahmet ve Afganistan'dan 'hasarla' dönmüş Daniel birkaç karşılaşma ve tartışmanın ardından arkadaş olmayı başarırlar. Yakınlaşmaları dürüstlük üzerine yoğunlaşınca hayatlarındaki eksiklikleri ve farklılıkları da keşfederler.
Can zenneliğin yanı sıra para kazanmak amaçlı sürdürdüğü Fal Kafe’deki işinden çıkarılınca maddi yönden iyice zor durumda kalır. Babası Güneydoğuda şehit olduğu, ağabeyi Cihan da askerlik hizmetinden ruhen hasarlı döndüğünden annesi Sevgi onu askere göndermiyor, o da bu sebeple yeni bir işe giremiyordur.
Ahmet bir yandan iri yarı bir adamla buluşmakta diğer yandan Danny'i şişman birine dönüştürmeye ve bıyık bırakmaya zorlamaktadır. Amacının ne oluğunu anlamakta güçlük çeken Danny onu takip eder, bu kişiye çantasındaki yüksek miktarda paraları vermekte olduğunu farkeder. Danny, gerçeği söylemesi konusunda Ahmet'i sıkıştırınca daha altı yaşındayken ailesiyle yaşadığı trajik bir olayın kurbanı olduğunu öğrenir.
Annesi Kezban'ın fiziksel özürlü oluşu, onu töre kaidelerine sıkı sıkıya bağlı, acımasız bir kadına dönüştürmüş, Ahmet'in peşine bir takipçi tutmuştur. Danny, güvenliklerinin kalmadığını kavrayınca harekete geçer, Ahmet'i de yurtdışına kendisiyle birlikte gelmesi konusunda ikna etmeye çalışır.
Fakat, Ahmet askerliğini yapmamış olduğu için pasaport alamayacağını söyler.
Can ve Ahmet’in kaderleri bu noktada yeniden kesişir. Tek çare olarak, askeri heyetten ‘eşcinsel raporu’ almanın yollarını ararlar. Bunun için davranışları, kıyafetleri ve seks esnasında çekilmiş resimleriyle askeri heyeti ikna etmeleri gerekmektedir. Ahmet, bu defa kendi rızası ve isteğiyle, önceden Can'ı şiddetle eleştirdiği hale yani bir Zenne'ye dönüşür. 

0
0
0
Yorum Yaz